DROPS Andes 100g
5,60 € – 5,90 €Price range: 5,60 € through 5,90 €
65% villaa, 35% alpakkaa
kerä n.90m
puikot 9mm
neuletiheys 10s x 14krs = 10cm
käsinpesu 30°C / tasokuivaus / voidaan huovuttaa
lankaryhmä E
DROPS -tuotteiden kuvat langoista, sävyistä ja nimistä ovat valmistajan laatimia ja ne ovat suuntaa-antavia.
Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa
Osastot: Alpakkalangat, Villasekoite
DROPS Andes on 2-säikeinen perinteinen sekoitelanka, jossa on 65 % Peruvian Highland villaa ja 35 % ohuen ohutta alpakkaa. Tämän yhdistelmän ansiosta neulepinnasta tulee silkinpehmeä. Villa antaa neuleelle parempaa tukevuutta. Lanka on käsittelemätön, eli sitä ei ole altistettu kemialliselle käsittelylle ennen värjäystä. Tämän ansiosta kuidun parhaimmat ominaisuudet pääsevät esille ja lanka saa paremman muodon ja rakenteen.
DROPS Andes-lanka löytyy myös monivärisenä. Monivärisen langan värit on karstattu yhteen ennen kehräystä, jolloin langasta tulee kirjava.
DROPS Andes on helposti neulottava lanka, jota neulotaan ja virkataan paksuilla puikoilla ja koukuilla. Neuleet voidaan myös huovuttaa. DROPS Andes-lanka sopii hyvin talvineuleisiin, asusteisiin ja sisustusneuleisiin.
| Paino | 0,100 kg (kilogramma) |
|---|
Tutustu myös
Alpakkalangat
3,15 € – 3,30 €Price range: 3,15 € through 3,30 €
-30%
Alpakkalangat
Alpakkalangat
5,90 €
Alpakkalangat
23,90 €
Silkkisekoitelangat
12,50 €
Alpakkalangat
4,00 € – 4,20 €Price range: 4,00 € through 4,20 €
Alpakkalangat
15,90 €
Alpakkalangat
5,20 €





